Розтрубні фітинги

 

Контактне розтрубне зварювання включає наступні операції:

·   на зварювальному апараті встановити змінні нагрівачі необхідного розміру;

·   включити зварювальний апарат в електромережу, робоча температура на поверхні змінних нагрівачів   (+260 oС) встановлюється автоматично. Сигналом готовності зварювального апарату до роботи є вимикання сигнальної лампочки;

·   на кінці труби зняти фаску;

·   кінець труби і розтруб сполучної деталі перед зварюванням очистити від пилу і бруду і знежирити;

·   на трубі завдати мітку (або встановити обмежувальний хомут) на відстані від торця труби до мітки (або до краю хомута), що дорівнює глибині розтруба з'єднувальної деталі плюс2 мм.

 

Величина відстані від торця труби до мітки для різних діаметрів приведенав табл. 5.1;

·   розтруб деталі, що зварюється насадити на Дорн зварювального апарату, а кінець вставити в гільзу до мітки (до обмежувального хомута);

·   витримати час нагрівання, після чого зняти трубу і сполучну деталь з нагрівачів, з'єднати один з другом і охолодити природним шляхом.

Після кожної зварювання необхідне очищення робочих поверхонь дорна і гільзи нагрівального пристрою від налиплого матеріалу. При виконанні технологічної операції & quot; нагрів & quot; не допускається відхилення осьової лінії труби від осьової лінії нагрівального пристрою більш ніж на 5 oС. Для діаметрів труб більше 32 мм , в разі якщо довжина ділянки труби більш 2м, необхідно використовувати додаткові підставки, що забезпечують рівність труби і нагрівального пристрою.

Під час охолодження забороняється проводити будь-які механічні дії на трубу або сполучну деталь після створення пари їх оплавлених поверхонь з метою більш точної установки. Зовнішній вигляд зварних з'єднань повинен задовольняти наступним вимогам:

·   відхилення між осьовими лініями труби і сполучної деталі в місці стику не повинно перевищувати 5 oС;

·   зовнішня поверхня сполучної деталі, звареної з трубою, не повинна мати тріщин, складок або інших дефектів, викликаних перегрівом деталей;

·   у кромки розтруба сполучної деталі, звареної з трубою, повинен бути видно суцільний (по всій окружності) валик оплавленого матеріалу, злегка виступаючий за торцеву поверхню з'єднувальної деталі.

 

Останнім часом швидко витісняється більш надійними терморезисторними фітингами.